ჩინეთის სიჩუანის პროვინციის უნივერსიტეტების შემოთავაზება
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის სტუდენტებისათვის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროდან შემოვიდა შემოთავაზება ჩინეთის სიჩუანის პროვინციის უნივერსიტეტებიდან 2023-2024 სასწავლო წლისათვის სასტიპენდიო პროგრამების თაობაზე.  სტიპენდიები გამოყოფილია საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებზე სხვადასხვა მიმართულებით, კერძოდ, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნისათვის ტურიზმის მიმართულებით.
სტუდენტთა მეათე სამეცნიერო კონფერენცია
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი გიწვევთ სტუდენტთა მეათე სამეცნიერო კონფერენციაზე
„ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების აქტუალური პრობლემები“
კონფერენცია გაიმართება 2023 წლის 23 ივნისს.
კონფერენციის სამუშაო ენა: ქართული;
კონფერენციის მონაწილეებს გადაეცემათ სერტიფიკატი;
კონფერენციის მასალები გამოქვეყნდება კრებულის სახით;
თეზისები მიიღება 2023 წლის 1 ივნისამდე.
ტარტუს უნივერსიტეტის შეთავაზება
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის ბაკალავრის ხარისხის მქონე პირებს ესტონეთის ქ. ტარტუს უნივერსიტეტი სთავაზობს სასწავლო პროგრამას-,,ტექნოლოგიების გამოყენება თანამედროვე სწავლებაში“. აღნიშბული პროგრამა არის უფასო საქართველოს, სომხეთის და მოლდოვის მოქალაქეებისათვის და განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადაა 2023 წლის 1 ივნისი.
მემორანდუმი სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან
2023 წლის 11 მაისს ახალი უმაღლესი სასწავლეველი – ნიუუნის რექტორი, პროფესორი თამარ გარდაფხაძე და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი ნანა ციხისთავი სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორის, პროფესორ ზურაბ ხონელიძის მიწვევით იმყოფებოდნენ სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. სწორედ ამ დღეს გაფორმდა  ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას შორის.
ვიზიტი პრაღასა (ჩეხეთი) და დრეზდენში (გერმანია)
2023 წლის 4-9 მაისს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის რექტორი, პროფესორი თამარ გარდაფხაძე, ადმინისტრაციისა და აკადემიური პერსონალის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდნენ  ქ. პრაღასა (ჩეხეთი)  და დრეზდენში (გერმანია). ვიზიტის ფარგლებში ქ. პრაღის პან ევროპულ უნივერსიტეტსა და  ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის შორის გაფორმდა თანამშრომლობის მემორანდუმი.

Offered by universities in Sichuan Province, China
The Ministry of Education and Science has sent an offer for scholarship programs for the 2023-2024 academic year from the universities of Sichuan province of China for the students of New Higher Education Institute-NEWUNI. Scholarships are allocated to bachelor’s and master’s programs in various directions, in particular, for the New Higher Education Institute-NEWUNI in the direction of tourism.
Memorandum with Sukhumi State University
On May 11, 2023, the Rector of the New Higher Educational Institute – NEWUNI, Professor Tamar Gardapkhadze and the Head of the International Relations   Service, Nana Tsikhistavi, visited Sukhumi State University  due to the invitation of the Rector of Sukhumi State University, Professor Zurab Khonelidze. It was on this day that a memorandum of cooperation was signed between the two higher educational institutions.
Visit to Prague (Czech Republic) and Dresden (Germany)
On May 4-9, 2023, the Rector of the New Higher  Education Institute – NEWUNI, Professor Tamar Gardapkhadze, representatives of the administration and academic staff were on a working visit to  Prague (Czech Republic) and Dresden (Germany). Within the framework of the visit a memorandum of cooperation was signed between the Pan-European University of Prague and the New Higher Education Institute – NEWUNI.