ჰორიზონტი ევროპა / Horizon Europe
ჰორიზონტი ევროპა/Horizon Europe კვლევისა და ინოვაციების დარგში ევროკავშირის ძირითადი დაფინანსების პროგრამაა, პროგრამა მხარს უჭერს ევროკავშირის პოლიტიკის შექმნასა და განხორცილებას კვლევებისა და ინოვაციების სფეროში, ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების, ახალი ცოდნისა და ტექნოლოგიების შექმნისა და გავრცელების გზით . ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიმ დაიწყო თანამშრომლობა ჰორიზონტი ევროპა საქართველოს ეროვნულ ოფისთან /საგრანტო ოფისის კოორდინატორი ნ. გოგოლაური/.
ნიუუნის შეთავაზებები აბიტურიენტებს!
აირჩიე ნიუუნი პირველ ან მეორე პრიორიტეტად და ნიუუნის სრული დაფინანსებით გაემგზავრე უკლანის უნივერსიტეტში (კვიპროსი) ტრენინგ კონფერენციაზე!
მოიპოვე სახელმწიფო გრანტი(100% 70% 50%)-ისწავლე უფასოდ!
ხარ ოქროსმედალოსანი-ისწავლე უფასოდ!
ხარ სოციალურად დაუცველი-ისწავლე უფასოდ!
ხარ სამხედრო პირი ან მისი ოჯახის წევრი-მიიღე 50% გრანტი!
სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
ამ წუთებში „პულმანი აქსის თაუერსის“ საკონფერენციო დარბაზში მიმდინარეობს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სტუდენტთა მეთორმეტე სამეცნიერო კონფერენცია “თანამედროვე გამოწვევები ბიზნესში, სოციალურ მეცნიერებებსა და ტექნოლოგიებში“ ურთიერთთანამშრომლობის, ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარების მიზნით ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სტუდენტებთან ერთად კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობენ სტუდენტები სხვადასხვა ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან.
გელა გრიგოლაშვილის რედაქტორობით საერთაშორისო მენეჯმენტის ცნობილი გამოცემა ქართულად ითარგმნა აშშ-ის საელჩოს მხარდაჭერით
საქართველოში აშშ-ის საელჩოს წიგნების თარგმნის პროგრამის ფარგლებში დაფინანსდა
„International management: managing across borders and cultures : text and cases / Helen Deresky, Professor Emerita, State University of New York-Plattsburgh, Stewart Miller, University of Texas at San Antonio. | New York : Pearson, 2021 წიგნის მე-10 გამოცემის ქართული თარგმანი.
ნიუუნის აკადემიური და მოწვეული პერსონალის საყურადღებოდ!
პარასკევს, 27 ივნისს, 12 საათზე „ჰორიზონტი ევროპა” საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით ჩატარდება ონლაინ ტრენინგი ბიუჯეტის მომზადებასა და რეპორტინგის საკითხებზე საგრანტო ხელშეკრულების ზოგადი მოდელის მიხედვით (General MGA).
სამუშაო შეხვედრა საგრანტო პროექტის მომზადება შოთა რუსთაველის ფონდისთვის
2025 წლის 24 ივნისს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის აკადემიური და მოწვეული პერსონალისათვის ჩატარდა სამუშაო შეხვედრა „საგრანტო პროექტის მომზადება შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდში წარსადგენად“. სამუშაო შეხვედრას უძღვებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი მანუჩარ გუნცაძე
ასოცირებული პროფესორი ასმათ შამუგია პროგრამა „აფხაზეთის მეცნიერთა მხარდაჭერის“ გამარჯვებულია
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი, ასმათ შამუგია აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს პროგრამის – „აფხაზეთის მეცნიერთა მხარდაჭერა“ – გამარჯვებულია.
“სტუდფესტი 2025“ – განათლების მინისტრმა გამარჯვებულები დააჯილდოვა და ფესტივალის მნიშვნელობაზე ისაუბრა
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა ალექსანდრე წულაძემ „სტუდფესტი 2025“-ის პირველი ეტაპის გამარჯვებულები დააჯილდოვა და მეორე ეტაპში ჩართულ სტუდენტებს წარმატება უსურვა. დასკვნით ღონისძიებაზე მინისტრმა სტუდენტებთან ახალგაზრდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციასა და გუნდური მუშაობისა აუცილებლობაზე ისაუბრა და ამ კუთხით, “სტუდფესტის” მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.

Horizon Europe is the European Union’s main funding programme for research and innovation. The programme supports the development and implementation of EU policy in the field of research and innovation, by fostering cooperation between countries, and by creating and disseminating new knowledge and technologies. New Higher Education Institute – NEWUNI has started cooperation with the Horizon Europe National Office of Georgia /Grant Office Coordinator N. Gogolauri/.
Read MoreWithin the framework of the U.S. Embassy in Georgia’s Book Translation Program, funding was provided for the Georgian translation of the 10th edition of the book:
“International Management: Managing Across Borders and Cultures – Text and Cases”
by Helen Deresky, Professor Emerita, State University of New York-Plattsburgh, and Stewart Miller, University of Texas at San Antonio.
Published by Pearson, New York, 2021.
On Friday, June 27, at 12:00, Horizon Europe Georgia National Office will organize an online training on budget preparation and reporting issues according to the General Model Grant Agreement (General MGA).
Read MoreOn June 24, 2025, a workshop titled “Preparing a Grant Project for Submission to the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia” was held for the academic and invited staff of the New Higher Education Institute – NEWUNI.Manuchar Guntzade, Associate Professor at Caucasus University, and Tamaz Gogoladze, Senior Researcher at the Korneli Kekelidze National Centre of Manuscripts and Associate Professor at Caucasus University led the session.
Read MoreAsmat Shamugia, an associate professor at the Faculty of Business, Law and Social Sciences of the New Higher Education Institute-NEWUNI, is the winner of the program “Support for Abkhazian Scientists” of the Ministry of Education and Culture of the Autonomous Republic of Abkhazia.
Read MoreThe Minister of Education, Science and Youth of Georgia, Aleksandre Tsuladze, awarded the winners of the first stage of “Studfest 2025” and wished success to the students involved in the second stage.
At the closing event, the Minister spoke with the students about the need to promote a healthy lifestyle and teamwork among young people, and in this regard, he drew attention to the importance of “Studfest”.