ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის სტუდენტებისთვის გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა თემაზე: პლაგიატი და აკადემიური კეთილსინდისიერება, რომელსაც უძღვებოდა ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის სასწავლო პროცესის მართვის სამსახურის უფროსის მოადგილე ზურაბ სანადირაძე.
Read Moreმიმდინარე დღეებში სოციალურ ქსელსა და მედიაში ვრცელდება დეზინფორმაცია თითქოს უმაღლესი განათლების ხარისხის განვითარების დამოუკიდებელი სააგენტოების ევროპული რეესტრში (EQAR) რეგისტრაციის შეჩერება საფრთხეს უქმნის საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების მიერ გაცემული დიპლომების აღიარებას თუ გაცვლით პროგრამებს. აღნიშნული არ შეესაბამება რეალობას.
Read Moreახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში, აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად ჩატარებული ღია კონკურსის შედეგების მიხედვით, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით და რექტორის ბრძანებით, აკადემიურ თანამდებობებზე აირჩიეს შემდეგი პირები: ..

An information meeting was held for students of the New Higher Education Institute-NEWUNI on the topic: Plagiarism and Academic Integrity, which was led by Zurab Sanadiradze, Deputy Head of the Academic Process Management Service of the New Higher Education Institute-NEWUNI. The meeting discussed the types, prevention and main characteristics of plagiarism. Students were also provided…
Read MoreIn recent days, disinformation has been spreading on social networks and in the media, as if the suspension of registration in the European Register of Independent Agencies for Quality Improvement in Higher Education (EQAR) poses a threat to the recognition of diplomas issued by Georgian higher education institutions or exchange programs. This does not correspond to reality.
Read MoreAccording to the results of the open competition held for academic positions at the New Higher Education Institute – NEWUNI, by the decision of the Competition Commission and the order of the Rector, the following persons were elected to academic positions: