2024 წლის 11 მარტს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნისა და თურქეთის ნევშეჰირის უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
პარტნიორი უნივერსიტეტები განახორციელებენ ერთობლივ საგანმანათლებლო პროექტებს, სტუდენტებისა და აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობას ERASMUS + ფარგლებში.
გამოცხადდა იაპონიის სასტიპენდიო კონკურსი, რომელიც დააანონსა იაპონიის ,,მაცუმაეს საერთაშორისო ფონდმა“.
კონკურსის აუცილებელი პირობაა, მკვლევარი:
ფლობდეს დოქტორის ხარისხს;
ინგლისურ ან იაპონურ ენას;
სასწავლო პროგრამის დასრულების შემდეგ დაბრუნდეს საკუთარ ქვეყანაში.
გამოცხადდა სლოვაკეთის 2024-2025 სასწავლო წლის სასტიპენდიო კონკურსი.
სასტიპენდიო კონკურსში განცხადების წარდგენა შეუძლიათ სტუდენტებს, დოქტორანტებს, ასევე უნივერსიტეტის ლექტორებს და მკვლევრებს. სტუდენტებს და დოქტორანტებს შესაძლებლობა აქვთ, ასევე, განაცხადი გააკეთონ მგზავრობის დაფინანსებაზე.
თურქეთის რესპუბლიკის საელჩო ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის პროფესორებს და ახალგაზრდა მკვლევრებს სთავაზობს TUBITAK -ის საგრანტო პროგრამებს:

On March 11, 2024, a memorandum of cooperation was signed between the New Higher Education Institute – NEWUNI and Nevsehir University of Turkey. The partner universities will implement joint educational projects, promoting the mobility of students and academic/administrative staff within the framework of ERASMUS +.
Read MoreThe Japanese scholarship competition was announced by the Matsumae International Foundation of Japan.
A necessary condition for the competition is that the researcher:
Possess a doctorate degree;
English or Japanese language;
To return to his own country after completing the training program.
Slovakia’s 2024-2025 academic year scholarship competition has been announced.
Students, doctoral candidates, as well as university lecturers and researchers can apply for the scholarship competition. Students and PhD students can also apply for travel funding.
Applications are filled out on the website: www.scholarships.sk
The Embassy of the Republic of Turkey offers TUBITAK grant programs to professors and young researchers of the New Higher Education Institute – NEWUNI: