ღია კონკურსი აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნი აცხადებს ღია კონკურსს აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად, შემდეგი სწავლის სფეროების შესაბამისად:
საერთაშორისო ურთიერთობები: ასოცირებული პროფესორი – 5 საშტატო ერთეული, ასისტენტი – 1 საშტატო ერთეული
ბიზნესის ადმინისტრირება: ასოცირებული პროფესორი – 3 საშტატო ერთეული
კონკურსის ვადები: საკონკურსო საბუთების მიღება: 27.12.2021 – 30.12.2021;
დასაქმების კვირეულის პირველი დღე
ახალი  უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი მიმდინმარე წლის 16 ნოემბრიდან დასაქმების კვირეულს მასპინძლობს. კვირეულის პირველი სტუმარი იყო ბაზისბანკის საცალო გაყიდვების დეპარტამენტის უფროსი ოთარ ბაქრაძე, შეხვედრას შემოუერთდა ქეთევან სილიკაშვილი  – ბაზისბანკის HR მიმართულების წარმომადგენელი. ბაზისბანკის წარმომადგენლებმა სტუდენტებს გააცნეს ინფორმაცია დასაქმების პირობების, შერჩევის კრიტერიუმების, განაცხადის გაკეთების თავისებურებებისა და საყურადღებო დეტალების თაობაზე,
ნაზარბაევის უნივერსიტეტის შემოთავაზება ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის სტუდენტებს
ნაზარბაევის უნივერსიტეტი ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის სტუდენტებს იწვევს კონსულტაციებზე დეტალური პასუხის მისაღებად, უნივერსიტეტში მიღებისა და სწავლის შესახებ. ინდივიდუალური კონსულტაციები ჩატარდება Zoom-ის პლატფორმით, ხანგრძლივობა 20 წუთი.  კონსულტაციისას უნივერსიტეტის შესაბამისი სამსახურის წარმომადგენლები უპასუხებენ დასმულ კითხვებს.
ესეების კონკურსი ონლაინ მაღაზია ისურვესგან. საქართველოში ყველაზე მსხვილი ონლაინ მაღაზია ისურვე (https://isurve.ge) აცხადებს ესეების კონკურსს სტუდენტებისთვის თემაზე „ონლაინ კომერციის განვითარების პერსპექტივები საქართველოში“. გამარჯვებული ესეს ავტორს კომპანია დაუფინანსებს სწავლის საფასურს ლარის ოდენობით.
დასაქმების კვირეული
სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების ცენტრის ორგანიზებით ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი მართავს დასაქმების კვირეულს.
დასაქმების კვირეულის ფარგლებში ნიუუნის პარტნიორი ორგანიზაციების ხელმძღვანელი პირები/წარმომადგენლები ნიუუნის სტუდენტებთან გამართავენ ონლაინ შეხვედრებს, მასტერკლასებს, პრეზენტაციებს ისეთ აქტუალურ საკითხებზე, რაც მათ გაუადვილებს დასაქმებას.
წარჩინებული ნიუუნელი
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტ ლიკა ლორთქიფანიძე-ს ულოცავს გურამ რამიშვილის სახელობის თბილისის N20 საჯარო სკოლაში წარჩინებული სწავლისათვის ოქროს მედლით დაჯილდოებას.გვახარებს, რომ მას დღეს ნიუუნელი ჰქვია.
ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს (MFA) ორწლიან სტიპენდია სტუდენტისთვის!
ესტონეთის მეწარმეობისა და გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი (EUAS)
აცხადებს ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს (MFA) ორწლიან სტიპენდიას სტუდენტისთვის საქართველოდან.
სტიპენდია განკუთვნილია საერთაშორისო ბიზნესის ადმინისტრირების IBA სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის მსურველი სტუდენტებისათვის,

an open competition for academic positions in the following fields and areas of study
The New Higher Education Institute -NEWUNI announces an open competition for academic positions in the following fields and areas of study:
International Relations:
Associate Professor – 5 staff members;
Assistant – 1 staff member;
Business Administration:
Associate Professor – 3 staff members;
A person with an academic degree of doctor or an equivalent degree who has at least 3 years of experience in scientific and pedagogical work can be elected to the position of Associate Professor for a term of 4 (four) years.
Employment Week-Meeting with Basis Bank
The New Higher Education Institute –NEWUNI is hosting Employment Week from November 16 this year. The first guest of the week was Otar Bakradze, Head of Basis Bank’s Retail Sales Department, joined by Ketevan Silikashvili – Basis Bank HR Representative. Basis Bank representatives provided students with information on employment conditions, selection criteria, application features and attention to detail…
Offer of Nazarbayev University to the New Higher Education Institute-NEWUNI students
NU invites prospective applicants- the  New Higher Education Institute-NEWUNI students to sign up for individual admissions consultations and get detailed answers to all questions about admissions and studying at the University. The individual consultations will take place on the Zoom platform and will last for 20 minutes. During the consultation, representatives of the Office of Enrollment Management will answer your questions.
Employment Week
Organized by the Center for Student Support and Career Development, the New Higher Education Institute-NEWUNI runs Employment Week.
During the employment week, the leaders / representatives of NEWUNI partner organizations will hold online meetings, master classes, presentations with current issues on NEWUNI students, which will make their employment easier. In addition, students will be introduced to vacancies and internship programs.
Excellent student
The New Higher Education Institute-NEWUNI Congratulates Lika Lortkipanidze, a student of the Bachelor of Business Administration program, on awarding a gold medal for her excellent studies at Guram Ramishvili Tbilisi Public School N20. We are glad that she is called NEWUNI student today.
two-year scholarship for a student from Georgia
Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences (EUAS) is delighted to announce the Estonian Ministry of Foreign Affairs (MFA) two-year scholarship for a student from Georgia. This scholarship is open to a full-time student undertaking the International Business Administration Master’s (IBA) programme at the EUAS and starting their study in Spring semester, February 2022.