ერასმუს+ მობილობის პროგრამა ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიდან ფეჰტას უნივერსიტეტში (გერმანია)
ცხადდება საბუთების მიღება ERASMUS+ სასტიპენდიო გაცვლით პროგრამაზე ფეჰტას უნივერსიტეტში (გერმანია) ახალი უმაღლესი სასწავლებელი- ნიუუნის ბაკალავრიატის სტუდენტებისათვის!
სწავლის პერიოდი: 2023 -2024 წლის ზამთრის სემესტრი
სემესტრის ხანგრძლივობა: 01.10.2023 – 31.03.2024
პარტნიორი საერთაშორისო ორგანიზაციების შეთავაზება ნიუუნის სტუდენტებს
2023 წლის 24 აპრილს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი, ასოცირებული პროფესორი ნანა ციხისთავი შეხვდა ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის სტუდენტებს.
საქართველოს ბანკი“ საცალო ფილიალების ქსელის მართვის დეპარტამენტი ეძებს – კონსულტანტს
ეს პოზიცია შენთვისაა, თუ:
ახლა იწყებ სამუშაო კარიერას ან ხარ მე-3, მე-4 კურსის სტუდენტი/კურსდამთავრებული;
ხარ აქტიური და გაქვს კარგად განვითარებული კომუნიკაციის უნარი;
გიყვარს ახალი ადამიანების გაცნობა და მათთვის დახმარების გაწევა;
გსურს გაეცნო საბანკო სექტორს, მიიღო გამოცდიელბა და განავითარო კარიერა საქართველოს ბანკში
გამოსცადო შენი უსაზღვრო შესაძლებლობები
სტუდენტთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების ცენტრის ორგანიზებით ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი მართავს დასაქმების ფორუმს.
ფორუმში მონაწილეობენ:
ლიბერთი ბანკი;
თიბისი ბანკი;
საქართველოს ბანკი;
ბაზისბანკი;
Read Moreლიეტუვის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სწავლის მსურველთათვის ცხადდება სასტიპენდიო კონკურსი. საქართველოს მოქალაქეებს შესაძლებლობა აქვთ, მიიღონ ლიეტუვის სახელმწიფო სტიპენდია და ერთი ან ორი სემესტრით ისწავლონ ლიეტუვის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე:
Read More12 აპრილს, 13:00 საათზე გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრა მასშტაბური ანაზღაურებადი სტაჟირების პროექტის შესახებ: ,,სტაჟირებისა და სამუშაო ადგილზე სწავლის ხელშეწყობა სტუდენტებისთვის”. პროექტი ითვალისწინებს 150 სტუდენტის და კურსდამთავრებულის შერჩევას ანაზღაურებად სტაჟირებაზე 50-ზე მეტ კომპანიაში და ამ გზით მათი კარიერული და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.

Informational meeting
On April 24, 2023, the head of the International Relations Service of the New Higher  Education Institute – NEWUNI, Associate Professor- Nana Tsikhistavi met with the students of the Faculty of Business, Law and Social Sciences.
Lithuanian scholarship programs
A scholarship competition is announced for those wishing to study in higher educational institutions of Lithuania. Citizens of Georgia have the opportunity to receive a Lithuanian state scholarship and study for one or two semesters in Lithuanian higher education institutions on bachelor’s, master’s and doctoral programs:
Paid internships for students/graduates
On April 12, at 13:00, there will be an information meeting about the large-scale paid internship project: “Promotion of internship and workplace learning for students”. The project envisages the selection of 150 students and graduates for paid internships in more than 50 companies and in this way promoting their career and professional development.