ERASMUS+ CBHE გამარჯვებული პროექტი ERIC GE – კონსორციუმის პირველი შეხვედრა
მიმდინარე წლის 18–19 თებერვალს, ინსტიტუტმა ტექინფორმმა, როგორც პროექტის კოორდინატორმა ორგანიზაციამ, ორ დღიან სამუშაო შეხვედრას უმასპინძლა.
ღონისძიება გახსნეს ინსტიტუტ ტექინფორმის დირექციის წარმომადგენლებმა – პროფ. მარიამ რაზმაძემ და პროფ. ნელი მახვილაძემ, ასევე სტუ-ს ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა პროფ. კარლო კოპალიანმა და სამეთვალყურეო საბჭოს პრეზიდენტმა.
მარჯანიშვილის თეატრი-ში სპექტაკლ „პინოკიოს“ პრემიერაზე
22 თებერვალს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის მხარდაჭერით, ქ. თბილისის საშუალო სკოლა ლამპარის“ მოსწავლეები იმყოფებოდნენ მარჯანიშვილის თეატრში, კარლო კოლოდის ზღაპრის მიხედვით დაგმული სპექტაკლის „პიმოკიო“ პრემიერაზე. მესამე მისიის მიმართულებით განხორციელებული აქტივობების ფარგლებში, 15 მარტს, ზემოაღნიშნულ სპექტაკლს დაესწრებიან ახალი ქართულ-ევროპული სკოლის მოსწავლეები.
კვიპროსელი პარტნიორი სტუმრად ნიუუნიში
2026 წლის 20 თებერვალს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში რექტორის, პროფესორ თამარ გარდაფხაძის მოწვევით, სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა  უკლანის უნივერსიტეტის (კვიპროსი, ლარნაკა) აკადემიური ხარისხის უზრუნველყოფისა და ერაზმუსის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, პროფესორი კოსმინა თეოდოულოუ.
ახალი შესაძლებლობა მომავლის პროფესიონალებისთვის!
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი, Edugen-თან ერთად, აცხადებს მიღებას შემდეგ კურსებზე:
ჯუნიორ კოდინგი – კურსის შესახებ ვრცელი ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე: ..
ფიზიკიდან რობოტამდე – კურსის შესახებ ვრცელი ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე: ..
უპრეცედენტო შეთავაზება აქტიური და სტატუსშეჩერებული სტუდენტებისთვის!
გინდა გააგრძელო სწავლა თანამედროვე, სტუდენტზე ორიენტირებულ გარემოში? ახლა გაქვს უნიკალური შესაძლებლობა — გადმოხვიდე ნიუუნიში მობილობით და ისწავლო განსაკუთრებულ პირობებში!
გადმოდი მობილობით ნებისმიერ 3-წლიან საბაკალავრო პროგრამაზე
ისწავლე თვეში მხოლოდ 245 ლარად
წიგნის საჯაროს კითხვის მსოფლიო დღე
წიგნის საჯაროს კითხვის მსოფლიო დღის აღსანიშნავად ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სტუდენტები შპს „ქ. თბილისის საშუალო სკოლა ლამპარის“ მოსწავლეებს ეწვივნენ. შეხვედრა წიგნის სიყვარულით სავსე ატმოსფეროში გაიმართა.
ნიუუნის სტუდენტებმა მოსწავლეებთან ერთად წაიკითხეს სხვადასხვა ასაკისთვის შერჩეული საინტერესო და შემეცნებითი წიგნები, იმსჯელეს კითხვის მნიშვნელობაზე პიროვნების განვითარების პროცესში და გაიზიარეს წიგნის ხმამაღლა კითხვის სიხარული.

On 18–19 February 2026, the Institute TECHINFORMI, the coordinating institution of the ERIC-GE project, hosted a two-day consortium meeting in Tbilisi. The event was officially opened by members of the TECHINFORMI Directorate — Prof. Mariam Razmadze and Prof. Nelly Makhvihadze — together with Prof. Karlo Kopaliani, Head of the GTU Administration, and the President of the Supervisory Board. The meeting was attended by the rectors of five Georgian partner universities, as well as representatives of the governing bodies of two European partner institutions.
At the Premiere of “Pinocchio” at the Marjanishvili Theatre
On February 22, with the support of the New Higher Education Institute – NEWUNI, students of the Tbilisi Secondary School “Lampari” attended the premiere of the play “Pinocchio” based on the fairy tale by Carlo Collodi at the Marjanishvili Theater. As part of the activities carried out in the direction of the third mission, on March 15, students of the New Georgian-European School will attend the above-mentioned play.
Cypriot Partner Visits NEWUNI
On February 20, 2026, based on  the invitation of the Rector, Professor Tamar Gardapkhadze, the Head of the Academic Quality Assurance and Erasmus Department of the University of Cyprus (Larnaca), Professor Cosmina Theodoulou, paid a working visit to the New Higher Education Institute – NEWUNI.