სტუდენტთა საუნივერსიტეტო  კონფერენცია ნიუუნიში
2023 წლის 23 ივნისს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში გაიმართა სტუდენტთა მე-10 საიუბილეო სამეცნიერო კონფერენცია. კონფერენციაზე საინტერესო, აქტუალური მოხსენებებით წარსდგნენ ნიუუნის და მისი პარტნიორი სხვადასხვა უმაღლესი საგანამანათლებლო დაწესებულების სტუდენტები. კონფერენციის მონაწილეებს გადაეცათ სერტიფიკატები და წამახალისებელი პრიზები.
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი საერთაშორისო ურთიერთობების კვირეულზე – ფეჰტა /გერმანია
2023 წლის 12-16 ივნისს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის საერთაშორისო ურთერთობების სამსახურის უფროსი, აფილირებული ასოცირებული პროფესორი ნანა ციხისთავი Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში მონაწილეობდა საერთაშორისო ურთიერთობების კვირეულში, რომლიც მასპინძელიც იყო ფეჰტას უნივერსიტეტი (გერმანია). ფეჰტას უნივერსიტეტს კვირეულის ფარგლებში ეწვივნენ ურუგვაის, ალბანეთის, ელ-სალვადორის, კოსოვოსა და საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლები.
ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრი სტუდენტებისათვის
2023 წლის 9 ივნისს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში, დაფუძნდა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრი სტუდენტებისათვის. ზემოაღნიშნული განხორციელდა ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის – “საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სტუდენტებისთვის ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების შექმნა” – ფარგლებში, რომლის მონაწილეებიც არიან:

On June 23, 2023, the 10th-anniversary scientific conference of students was held in the New Higher Education Institute – NEWUNI. At the conference, interesting, topical reports were presented by the students of NEWUNI and its partner higher educational institutions. Certificates and incentive prizes were awarded to the participants of the conference. The rector of the New Higher Education Institute NEWUNU, Professor Tamar Gardapkhadze,
Read MoreOn June 9, 2023, a psychological counseling center for students was founded in the New Higher Education Institute – NEWUNI. The above was implemented within the framework of the European Union-funded project – “Creation of psychological counseling centers for students in higher educational institutions of Georgia” – whose participants are: