ელისაბედ ორბელიანის სახელობის ჯილდო
საქართველოს პრეზიდენტი აწესებს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთ-ერთი დამაარსებლისა და პირველი ლექტორი ქალის, ქველმოქმედის, პოეტისა და მთარგმნელის, ორბელიანების სასახლის დიასახლისის, ელისაბედ ორბელიანის სახელობის ჯილდოს საუკეთესო ქართული სტუდენტური თარგმანისათვის.
კონკურსის მიზანია ახალგაზრდებს შორის მთარგმნელობითი საქმიანობის პოპულარიზება და შემოქმედებითი ინიციატივის წახალისება.
პირველი ეროვნული სამეცნიერო ფორუმი
პირველი ეროვნული სამეცნიერო ფორუმი „კოვიდ-19 საქართველოს 2021 წლის რეალობაში“ დასრულდა. ორდღიანი კონფერენცია „მეცნიერების კვირეულის“ ფარგლებში გაიმართა, სადაც მეცნიერებმა, პანელური დიალოგის ფორმატში, კოვიდ-19-ის პანდემია სხვადასხვა სამეცნიერო კონტექსტში განიხილეს, ისაუბრეს გამოწვევებზე, მათი გადაჭრის გზებსა და სამომავლო გეგმებზე.
სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა საყურადღებოდ!
VTB – ვაკანსია, საინფორმაციო ოფიცერი, თბილისი.
თუ ხარ სტუდენტი ან ახალ კურსდამთავრებული
თუ გაინტერესებს საბანკო სექტორი და გინდა კარიერული განვითარება
თუ ხარ აქტიური და მოგწონს ადამიანების დახმარება
შემოგვიერთდი!
ჩვენ გთავაზობთ:
პროფესიული უნარების განვითარების შესაძლებლობას;
ბანკის სხვადასხვა პოზიციებზე კარიერული წინსვლის შესაძლებლობას;
დასაქმების კვირეულის ბოლო დღე ნიუუნიში
საინტერესო აღმოჩნდა დასაქმების კვირეულის ბოლო დღე ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სტუდენტებისათვის. 19 ნოემბერს კვირეულის სტუმარი იყო თამარ ექვთიმიშვილი – Holiday Factory -ის პროდუქტისა და ხარისხის კონტროლის მენეჯერი. შეხვედრის პირველ ნაწილში ყურადრება გამახვილდა შპს „ჰოლიდეი ფაქტორი“-ს საქმიანობის თავისებურებებსა და წარმატების განმაპირობებელ ფაქტორებზე, ხოლო მეორე ნაწილი დაეთმო სტუდენტებისათვის აქტიური ვაკანსიების გაცნობასა და შეთავაზებას.
რომუალდო დელ ბიანკოს  ფონდის მოძრაობა ,,ტურიზმი საზღვრების გარეშე“ შემაჯამებელი კონფერენცი
2021 წლის 25 – 26 ნოემბერს ფლორენციაში  ჰიბრიდულ რეჟიმში გაიმართა რომუალდო დელ ბიანკოს  ფონდის მოძრაობა ,,ტურიზმი საზღვრების გარეშე“ შემაჯამებელი კონფერენცია. საქართველოდან კონფერენციაზე ონლაინ რეჟიმში წარდგნენ ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის წარმომადგენლები – საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი, აფილირებული პროფესორი, ნანა ციხისთავი;  პროფესორი მანანა ალადაშვილი;

Presidential Award for students
The President of Georgia establishes the Elisabeth Orbeliani Award for the best Georgian student translation by one of the founders and the first lecturer of Tbilisi State University, a woman, philanthropist, poet and translator, hostess of the Orbeliani Palace.
The aim of the competition is to popularize translation activities among young people and to encourage creative initiative.
First National Science Forum
The first national scientific forum “Kovid-19 in the reality of 2021 Georgia” has ended. A two-day conference was held as part of Science Week, where scientists discussed the Covid-19 pandemic in a scientific dialogue format in a variety of scientific contexts, discussing challenges, ways to address them and future plans.
Last day of Employment Week at the NEWUNI
The last day of the employment week turned out to be interesting for the students of the New Higher Education Institute-NEWUNI.
On November 19, the guest of the week was Tamar Ekvtimishvili – Product Factory and Quality Control Manager of Holiday Factory. The first part of the meeting focused on the features and success factors of Holiday Factor Ltd., while the second part focused on introducing and offering active vacancies to students.
Romualdo Del Bianco Foundation Movement “Tourism without Borders” Final Conference
On November 25-26, 2021, a concluding conference of the Romualdo Del Bianco Foundation Movement “Tourism without Borders” was held in a hybrid mode in Florence. From Georgia, a New higher Education Institute-NEWUNI was presented online at the conference – representatives of NEWUNI – Head of the International Relations Service, Associate Professor, Nana Tsikhistavi; Professor Manana Aladashvili;