საინფორმაციო შეხვედრა ეთიკის კომისიის საქმიანობის წესთან დაკავშირებით
2022 წლის 28 ოქტომბერს, ჩატარდა საინფორმაციო შეხვედრა ეთიკის კომისიის საქმიანობის წესთან დაკავშირებით. შეხვედრას უძღვებოდა ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის დეკანი – პროფესორი ივანე სეხნიაშვილი. შეხვედრაზე განიხილეს ეთიკის კომისიის მუშაობის წესი, გასაჩივრების პროცედურა, ეთიკის კომისიის შემადგენლობა. შეხვედრას ესწრებოდნენ ნიუუნის სტუდენტები.
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნი აცხადებს ღია კონკურსს აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად, შემდეგი სწავლის სფეროების და რაოდენობების შესაბამისად:
ბიზნესის ადმინისტრირება:
ასოცირებული პროფესორი –  3  საშტატო ერთეული.
აკადემიური საბჭოს წევრთა არჩევნები
მიმდინარე წლის 24 ოქტომბერს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში გაიმართა აკადემიური საბჭოს წევრთა არჩევნები
აკადემიური საბჭოს წევრები ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტიდან არიან:
ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის შეხვედრა ადმინისტრაციულ პერსონალთან და დამსაქმებლებთან
მიმიდნარე წლის 24 ოქტომბერს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურმა სამუშაო შეხვედრა გამართა ნიუუნის პერსონალთან და დამსაქმებლებთან.
სტრატეგიული განვითარების და სამოქმედო გეგმებზე მომუშავე მუდმივმოქმედი ჯგუფის გაფართოებული სხდომა
2022 წლის  21 ოქტომბერს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში გაიმართა სასწავლებლის სტრატეგიული განვითარების (7-წლიანი) და სამოქმედო (3-წლიანი) გეგმებზე მომუშავე მუდმივმოქმედი ჯგუფის გაფართოებული სხდომა. სხდომას ესწრებოდნენ უსდ-ს, როგორც აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალი, ისე სტუდენტები.
ინტერნაციონალიზაციის გაძლიერება და საერთაშორისო ურთიერთობები
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნისა და ტორუნის (პოლონეთი)  ნიკოლას კოპერნიკის უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის, Erasmus+ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, ინტერნაციონალიზაციის გაძლიერების და საერთაშორისო ურთიერთობების განმტკიცების მიზნით, 2022 წლის 13 ოქტომბერს ნიუუნის სამუშაო ვიზიტით ეწვია ნიკოლას კოპერნიკის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ვიცე დეკანი, დოქტორი არანკა იგნასიაკ-შულცი.
ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის შეხვედრა აკადემიურ და მოწვეულ პერსონალთან
მიმიდნარე წლის 17 ოქტომბერს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურმა  სამუშაო შეხვედრა გამართა ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის საერთაშრისო ურთიერთობების, ბიზნესის ადმინისტრირების, ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამების განხორციელებში ჩართულ აკადემიურ და მოწვეულ პერსონალთან.
სტატეგიულ და სამოქმედო გეგმებზე მომუშავე ჯგუფის შეხვედრა პერსონალთან და სტუდენტებთან
მიმდინარე წლის 17 ოქტომბერს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ორგანიზებით, სტატეგიულ და სამოქმედო გეგმებზე მომუშავე ჯგუფის ჩართულობით, შედგა შეხვედრა პერსონალთან და სტუდენტებთან.
ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის შეხვედრა სტუდენტებთან
მიმიდნარე წლის 10 – 13 ოქტომბერს, ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურმა  სამუშაო შეხვედრები გამართა ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის საერთაშრისო ურთიერთობების, ბიზნესის ადმინისტრირების, ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტებთან.
საერთაშორისო გამოხმაურება
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სტუდენტები და პერსონალი 2022 წლის 16-18 ნოემბერს მონაწილეობს ფლორენციის /იტალია/ საერთაშორისო ფესტივალზე „მსოფლიო ფლორენციაში“. 2022 წელს ფესტივალზე ნიუუნის მიერ წარდგენილია სამცხე-ჯავახეთის მხარე (პრეზენტაცია და კლიპი). პრეზენტაციისა და კლიპის წარდგენის შემდეგ რომუალდო დელ ბიანკოს ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი სიმონე ჯიომეტი გვწერს:

On October 28, 2022, an information meeting was held regarding the rules of the Ethics Commission. The meeting was chaired by the Dean of the Faculty of Business, Law and Social Sciences – Professor Ivane Sekhniashvili. The rules of the Ethics Commission, the appeal procedure, and the composition of the Ethics Commission were discussed at…
Read MoreOn October 24 of this year, the election of members of the Academic Council was held in the New Higher Education Institute- NEWUNI.
Members of the Academic Council are from the Faculty of Business, Law and Social Sciences:
The New Higher Education Institute-NEWUNI within the framework of the Erasmus+ mobility program signed between the Nicolaus Copernicus University of Torun, Poland and the New Higher Education Institute-NEWUNI in order to strengthen internationalization and strengthen relations, Dr. Aranka Ignasiak-Szulc, Vice Dean of the department of International Relations of Nicolaus Copernicus University, visited NEWUNI on a working visit.
Read MoreAn information meeting was held for students of the New Higher Education Institute-NEWUNI on the topic: Plagiarism and Academic Integrity, which was led by Zurab Sanadiradze, Deputy Head of the Academic Process Management Service of the New Higher Education Institute-NEWUNI. The meeting discussed the types, prevention and main characteristics of plagiarism. Students were also provided…
Read MoreOn October 13, 2022 at 12.00(auditorium 204), Professor Aranka Ignasiak-Schultz of the Nicolaus Copernicus University in Torun (Poland) will give a public lecture:
“Socio-economic consequences of the war in Ukraine and sanctions-a view from Poland and the European Union”.
At the initiative of the Faculty of Business, Law and Social Sciences and the Educational Process Management Service of the New Higher Education Institute – NEWUNI, an informational meeting was held with students regarding the rules for using the electronic management system and the use of the library’s electronic catalog.