2023 წლის 14 თებერვალს Erasmus+ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, ინტერნაციონალიზაციის გაძლიერების და საერთაშორისო ურთიერთობების განმტკიცების მიზნით ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში სტუმრად იმყოფებოდა პარტნიორი რუმინულ-ამერიკული უნივერსიტეტის (ბუქარესტი) ორი პროფესორი: ლავინია სტანიცა და დანიელა ალექსანდრა.
Read Moreლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტო სტუდენტებს, აკადემიურ პერსონალსა და მკვლევრებს სთავაზობს 2023-2024 სასწავლო წლისათვის გამოცხადებულ სასტიპენდიო პროგრამებსა და საზაფხულო კურსებს. სასტიპენდიო პროგრამები მოიცავს სასწავლო პროგრამებს ლატვიის სხვადახვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში.
Read Moreახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის რექტორი, ადმინისტრაციის წარმომადგენლები, პროფესორ-მასწავლებლები და სტუდენტები 2023 წლის 6 – 11 თებერვალს სამუშაო ვიზიტით ეწვივნენ ქალაქ სალონიკს (საბერძნეთი). ვიზიტის ფარგლებში მაკედონიის უნივერსიტეტსა და არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტთან დამყარდა საქმიანი ურთიერთობები, დაიგეგმა თანამშრომლობის მემორანდუმებისა და ინტერინსტიტუციური შეთანხმებების გაფორმება.
Read More13-დან 18 თებრვლის ჩათვლით აღიდგინეთ სტუდენტის სტატუსი და ისწავლე ერთი სემესტრი სრულიად უფასოდ!
Read Moreახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად გამოცხადებული ღია კონკურსის შედეგად, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით, აკადემიურ თანამდებობებზე არჩეული პირები:

On February 14, 2023, two professors from the partner Romanian-American University (Bucharest): Lavinia Stanica and Daniela Alexandra visited the New Higher Education Institute – NEWUNI, within the framework of the Erasmus+ mobility program, in order to strengthen internationalization and international relations.
Read MoreThe Latvian State Agency for Education Development is offering scholarship programs and summer courses for students, academic staff and researchers for the academic year 2023-2024. Scholarship programs include study programs at various higher educational institutions in Latvia.
Read MoreThe rector of the New Higher Education Institute -NEWUNI, representatives of the administration, professors and students visited the city of Thessaloniki (Greece) on a working visit on February 6-11, 2023. Within the framework of the visit, business relations were established with the University of Macedonia and Aristotle University, it was planned to sign cooperation memorandums and inter-institutional agreements.
Read MoreFrom February 13 to 18, restore your student status and study for one semester completely free!