სამუშაო შეხვედრა სასწავლებლის მისიის განახლებასთან დაკავშირებით
ა/წ 30 მარტს,  ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნის ყველა სტრუქტურული ერთეულის, აკადემიური/მოწვეული პერსონალის, სტუდენტების, კურსდამთავრებულების, დამსაქმებლების და ყველა დაინტერესებული პირის ჩართულობით, გაიმართა სამუშაო შეხვედრა სასწავლებლის მისიის განახლებასთან დაკავშირებით.
საჯარო ლექცია სტუდენტების, კურსდამთავრებულებისა და პერსონალისათვის
2021 წლის 8 აპრილს, 12:00 საათზე, ახალი უმაღლესი სასწავლებლის სტუდენტების, კურსდამთავრებულებისა და პერსონალისათვის ჩატარდება საჯარო ლექცია თემაზე „სექსუალური შევიწროება“. სპიკერი – იზა კასრელიშვილი, შსს ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვის სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ინსპექტორი.
საერთაშორისო სტუდენტური სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია „ეკონომიკა, ბიზნესი, მენეჯმენტი- 2021“
ვილნიუსის გამოყენებითი მეცნიერების უნივერსიტიტეტის (ლიეტუვა) ეკონომიკის ფაკულტეტი გიწვევთ ყოველწლიურ საერთაშორისო სტუდენტურ სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციაზე – „ეკონომიკა, ბიზნესი, მენეჯმენტი – 2021“ კონფერენცია გაიმართება 22 აპრილს, ონლაინ რეჟიმში, Microsoft Teams – ის საშუალებით.
აღნიშნე NATO-ს 72-ე იუბილე YATA Georgia-სთან ერთად!
1949 წლის 4 აპრილს მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე ძლიერი სამხედრო-პოლიტიკური ორგანიზაცია NATO დაარსდა. მიუხედავად პოლიტიკური დღისწესრიგის მუდმივი ცვლილებისა და გამოწვევებისა ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაცია რჩება ერთ-ერთ ძლიერ და მყარ გაერთიანებად.
საჯარო ლექცია: როგორ დავიწყო ბიზნესი?
ახალ უმაღლეს სასწავლებელში მიმდნარე წლის 24 მარტს 14.00 საათზე Zoom აპლიკაციით ჩატარდება საჯარო ლექცია თემაზე: როგორ დავიწყო ბიზნესი ? სპარკის სერვისები. სპიკერი: თამთა გველესიანი, ბიზნეს აქსელერატორ სპარკის გენერალური მენეჯერი. მსურველებმა გაიარეთ რეგისტრაცია ქვემოთ მითითებულ ბმულზე.
ევროკომისიის ორგანიზებით დაგეგმილია ვებინარი
24 მარტს საქართველოში უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებისთვის ევროკომისიის ორგანიზებით დაგეგმილია ვებინარი, რომლის მიზანია პოტენციური აპლიკანტებისათვის ინფორმაციის მიწოდება Horizon Europe საგრანტო კონკურსებისათვის წარმატებული განაცხადის მომზადების შესახებ. ღონისძიების დღის წესრიგი მოიცავს ორ ძირითად საკითხს:
დაინტერესებულ სტუდენტებს გაქვთ შესაძლებლობა შეუერთდეთ გაეროს მდგრადი განვითარების გადაწყვეტილებების ქსელის შავი ზღვის რეგიონის (SDSN Black Sea) ახალგაზრდულ გაერთიანებას (SDSN Youth Black Sea) და მონაწილეობა მიიღოთ მათ სტუდენტურ პროგრამაში (https://www.sdgstudent.org/studentsprogram) დამატებითი ინფორმაცია იხილე თანდართულ ფაილში.
საინფორმაციო შეხვედრა
ახალ უმაღლეს სასწავლებელი – ნიუუნიში გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა აკადემიური კეთილსინდისიერების ამაღლებისა და პლაგიატის პრევენციის მიზნით. შეხვედრას ესწრებოდნენ უსდ-ს სტუდენტები, ასევე, აკადემიური/მოწვეული/ადმინისტრაციული პერსონალი.
დაიწყო სტაჟირების სახელმწიფო პროგრამის 2021 წლის გაზაფხულის ნაკადის მიღება!
სტაჟირების პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად აუცილებელია სტაჟიორობის კანდიდატმა, 2021 წლის 23 თებერვლიდან 23 მარტის ჩათვლით, მიმართოს შესაბამის საგანმანათლებლო დაწესებულებას და განაცხადოს თანხმობა სტაჟირების აღნიშნულ ნაკადში მონაწილეობის მისაღებად. გაცნობებთ, რომ სტაჟირებაზე რეგისტრაცია დაიწყება 2021 წლის 23 აპრილს.
ვიშეგრადის ფონდის სასტიპენდიო პროგრამა
ვიშეგრადის ფონდის სასტიპენდიო პროგრამა არის სპეციფიკური პროგრამა, რომლის ფარგლებშიც გათვალისწინებულია სტიპენდიები საქართველოს მოქალაქეებისათვის ვიშეგრადის ქვეყნების უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სასწავლებლად. სასტიპენდიო პროგრამით სარგებლობა შეუძლიათ როგორც სტუდენტებს, ისე მკვლევრებს. აპლიკანტს, რომელიც მონაწილეობას მიიღებს კონკურსში, გავლილი უნდა  ჰქონდეს ბაკალავრიატის/საბაკალავრო პროგრამის 4 სემესტრი ან მაგისტრატურის/სამაგისტრო პროგრამის 2 სემესტრი.

On April 8, 2021, at 12:00, a public lecture on “Sexual Harassment” will be held for students, alumni and staff of the new higher education institution. Speaker – Iza Kasrelishvili, Inspector of Particularly Important Cases of the Human Rights Protection Division of the Human Rights Protection and Investigation Quality Monitoring Department of the Ministry of Internal Affairs.
Read MoreOn April 4, 1949, NATO, one of the most powerful military-political organizations in the world, was founded.
Despite the constant changes in the political agenda and the challenges, the North Atlantic Treaty Organization remains one of the strongest and most solid unions.
On March 24, the European Commission is planning a webinar for students of higher education institutions in Georgia, which aims to provide information to potential applicants on the preparation of a successful application for Horizon Europe grant competitions.
Read MoreFaculty of Economics, Vilnius University of Applied Sciences (Lithuania) invites you to the annual international student scientific-practical conference – “Economics, Business, Management – 2021” The conference will be held on April 22, online through Microsoft Teams.
Read MoreOn March 24, 2019, at 2:00 PM, a public lecture will be held at the New Higher Education Institution via Zoom on the topic: How to Start a Business? Spark Services. Speaker: Tamta Gvelesiani, General Manager of Business Accelerator Spark Those interested should register at the link below.
Read MoreInterested students have the opportunity to join the SDSN Youth Black Sea Youth Network (SDSN Youth Black Sea) and participate in their student program (https://www.sdgstudent.org/studentsprogram) See more information in the attached file
Read MoreAn informational meeting was held at the New Higher Education Institute– NEWUNI to promote academic integrity and prevent plagiarism. The meeting was attended by students of the university, as well as academic/visiting/administrative staff.
Read MoreThe Visegrad Foundation Scholarship Program is a specific program for which Scholarships for Georgian citizens are also provided within the framework to study in higher education institutions of the Visegrad countries. Both students and researchers are meant. Applicants are eligible to apply for Visegrad scholarships for a maximum term of support of 4 semesters on bachelors/masters’ level and 2 semesters on the post-masters level at a time