დასაქმების და განათლების მასშტაბური ფესტივალი
HR hub–ის ორგანიზებით, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან პარტნიორობით და დასაქმების ახალი უნიკალური პლატფორმის sfero.ge-ის მხარდაჭერით,  3 ივნისს, ვაკის პარკში, 17:00სთ-დან 20:00სთ–ის ჩათვლით დასაქმების და განათლების მასშტაბური ფესტივალი გაიმართება. ღონისძიების მიზანია სამსახურის მაძიებლების დაკავშირება დამსაქმებლებთან და დასაქმების ხელშეწყობა. ფესტივალზე წარმოდგენილი იქნება 75-ზე მეტი კომპანია აქტიური ვაკანსიებით.
ვეხტას შემოთავაზება ნიუუნის სტუდენტებისათვის
ვეხტას უნივერსიტეტის ღია კამპუსის კვირეულის ფარგლებში, საერთაშორისო ოფისი  აცნობებს ვეხტას უნივერსიტეტში საერთაშორისო სტუდენტების სწავლის შესაძლებლობებს ონლაინ ღონისძიებაზე 02.06.2022 14:00 საათზე (გერმანიის დროით).  წარმოგიდგენენ  საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებს, რომლებიც ფოკუსირებულია მასწავლებელთა განათლებაზე, სოციალურ მომსახურებასა და კულტურულ კვლევებზე.
საჯარო ლექცია სტუდენტებისათვის
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნი ა.წ 7 ივნისს 15:00 საათზე სტუდენტებისათვის გამართავს საჯარო ლექციას თემაზე: ,,ფინანსური აღრიცხვა ტურისტულ კომპანიებში’’
შეხვედრას წარუძღვება ეკონომიკის დოქტორი, მრავალწლიანი პრაქტიკული გამოცდილების მქონე სერთიფიცირებული აუდიტორი, შპს აუდიტორული ფირმა ,,ერა’’-ს დირექტორი – ეკატერინე გიგოლაშვილი.
მემორანდუმი სტუმარმასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტთან
2022 წლის 18 მაისს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრისა და ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელის, აფილირებული პროფესორი ნოდარ გრძელიშვილის ინიციატივით გაიმართა შეხვედრა სტუმარმასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტის წარმომადგენლებთან.
პროფესორ-მასწავლებელთა კონფერენცია
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი-ნიუუნისა და დაცული ტერიტორიების სააგენტოს ერთობლივი პროფესორ-მასწავლებელთა კონფერენცია თემაზე:
,,მდგრადი ტურიზმი – ეკონომიკის ხელშემწყობი ფაქტორი“.
კონფერენცია ჩატარდება
2022 წლის 25 ივნისს
ვაშლოვანის დაცულ ტერიტორიაზე.
სტუდენტთა საყურადღებოდ
დაფინანსება შშმ სტატუსის მქონე და მრავალშვილიანი ოჯახის წევრი სტუდენტებისთვის.
თბილისის მერია 18 მაისიდან იწყებს განცხადებების მიღებას თბილისში რეგისტრირებული შეზღუდული შესაძლებლობის სტატუსის მქონე და მრავალშვილიანი ოჯახის წევრი სტუდენტებისთვის 2021-2022 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის სწავლის საფასურის დაფინანსების მიზნით.
სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა საყურადღებოდ
ინგლისური ენის უფასო საერთაშორისო კურსები Practically Speaking English ერთწლიანი პაუზის შემდეგ ისევ ბრუნდება თბილისში!
ქართველ ახალგაზრდებს კვლავ ექნებათ შესაძლებლობა გაიღრმავონ თავიანთი ინგლისური ენის უნარ-ჩვევები.
6 ივნისიდან – 10 ივნისის ჩათვლით კურსებს გაუძღვებიან ამერიკიდან ჩამოსული მოხალისე პროფესორები.
გამოცხადდა სტაჟირება ამერიკის საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების ოფისში. სტაჟირება რეგიონული უსაფრთხოების ოფისში. საბუთების მიღების დასაწყლისი: 11 მაისი, 2022. საბუთების მიღების დასასრული: 25 მაისი, 2022. აშშ-ის საელჩო შესაძლებლობას აძლევს დაინტერესებულ სტუდენტებს, სტაჟირება გაიარონ და პრაქტიკული გამოცდილება მიიღონ აშშ-ის საელჩოში.
ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად გამოცხადებული ღია კონკურსის შედეგად, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით, აკადემიურ თანამდებობებზე არჩეული პირები:
გიზიარებთ თიბისი ბანკში მიმდინარე და ღია ვაკანსიებს, როგორც ფილიალის პოზიციებზე, ასევე სათაო ოფისში.

Organized by HR hub, in partnership with Ilia State University and with the support of sfero.ge, a new unique employment platform, a large-scale festival of employment and education will be held on June 3 in Vake Park from 17:00 to 20:00. The aim of the event is to connect job seekers with employers and promote employment.
Read MoreNew Higher Education Institute-NEWUNI will hold a public lecture for students on June 7 at 15:00 on the topic: “Financial accounting in travel companies” The meeting will be chaired by Ekaterine Gigolashvili, Doctor of Economics, Certified Auditor with many years of practical experience, Director of the audit firm “Era” Ltd.
Read MoreOn May 18, 2022, a meeting was held at the initiative of Nodar Grdzelishvili, Head of the NEWUNI Scientific Research Center and the Head of the Bachelor’s Program in Tourism, with the representatives of the International Institute of Hospitality.
Read MoreNew Higher Education Institute-NEWUNI and Protected Areas Agency Professors &Teachers Joint Conference On the topic: “Sustainable tourism – a contributing factor to the economy.”
The conference will be held on June 25, 2022 in the Vashlovani Protected Area.
Funding for students with disabilities and large family members.
Tbilisi City Hall will start accepting applications from May 18 to finance tuition fees for students with disabilities and large families registered in Tbilisi in the spring semester of the 2021-2022 academic year.
Students will be funded with no more than GEL 2,250 and no more than GEL 1,125 per semester, depending on the student’s average academic achievement in the previous semester, namely:
Free International English Language Courses Practically Speaking English returns to Tbilisi after a one-year break!
Georgian youth will still have the opportunity to deepen their English language skills.
From June 6 to June 10, the courses will be led by volunteer professors from the United States.
You are sharing current and open vacancies at TBC Bank, both at branch positions and at the head office.
See the vacancies at the link below:
Digital Consultant – Tbilisi (Reserve Officer);
Unsecured Troubled Assets Manager;
Installment Manager – Tbilisi.
Service Manager (Reserve Officer) – Tbilisi;
For the attention of graduate students and graduates
Paid internship for students
Management company GGM is announcing a paid internship program for undergraduate students.
Paid internship program is designed for 4th year and/or master’s students who are interested in working in a business company, participating in the process of doing and managing business projects, solving individual problems, finding financing for business, building business models.
25 On June 25, 2022, a new higher education institution – with the support of the New Higher Education Institute-NEWUNI – will hold a field conference for professors on the topic of “Vashlovani Protected Area”:
“Sustainable tourism, a contributing factor to the economy” Those wishing to participate, for more information ,please, contact the Head of NEWUNI International Relations Service.
The New Higher Education Institute-NEWUNI will hold a public lecture for students on May 5 at 16:00 on the topic:
“Impact of Global Challenges on the Tourism Industry” The meeting will be chaired by Nodar Grdzelishvili, Director of the Academy of Tourism and Management, New Higher Education Institute-NEWUNI Affiliate Professor.