მიმდინარე წლის 27 დეკემბერს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ორგანიზებით, სტატეგიულ და სამოქმედო გეგმებზე მომუშავე ჯგუფის ჩართულობით, ჩატარდა სტრუქტურული ერთეულების წლიური ანგარიშების პრეზენტაცია. შეხვედრაზე სტრუქტურული ერთეულების წარმომადგენლებმა განიხილეს 2022 წლის განმავლობაში განხორციელებული აქტივობები, მიღწეული შედეგები და გასაუმჯობესებელი მხარეები. შეხვედრას ესწრებოდნენ ადმინისტრაციული, აკადემიური, მოწვეული პერსონალი, პროგრამის ხელმძღვანელები, სტუდენტები, კურსდამთავრებულები, დამსაქმებლები. შეხვედრაზე ისაუბრეს სამომავლო…
Read More2022 წლის 16 დეკემბერს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნიში ჩატარდა სტუდენტთა მეცხრე სამეცნიერო კონფერენცია “ბიზნესის, სამართლისა და სოციალური მეცნიერებების აქტუალური პრობლემები” 2022. კონფერენციის მონაწილეებს გადაეცათ სერტიფიკატები და სამახსოვრო, მამოტივირებელი საჩუქრები, გამოვლინდნენ და დასაჩუქრდნენ გამარჯვებულები. კერძოდ:
Read Moreგერმანიაში სეზონური დასაქმება!
პროგრამის ხანგრძლივობა 2-3 თვე .(ზაფხულის არდადეგებზე)
ვაკანსიის აღწერილობა:
სხვადასხვა პროდუქტების საწყობი-(ფარმაცევტული, კვების პროდუტები) რესტორანი, კაფე (მომსახურება)
ხელფასი – საათში 10-15 ევრო( შესაძლებელია ბონუსების და პრემიის აღებაც)
საათების რაოდენობა -კვირაში 35-40 საათი (შესაძლებელია ცვლებში მუშაობა)
საცხოვრებელი უზრუნველყოფილია- 13 ევრო დღე-ღამეში.
ტრანსპორტირება სახლიდან სამსახურამდე უზრუნველყოფილია- 5 ევრო დღეში.
ეროვნული სამეცნიერო ბიბლიოთეკის ორგანიზებით გამართულ რიგით მეხუთე ღინისძიებაზე – „წლის საუკეთესო მიღწევა“ ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი 2022 წლის განმავლობაში განხორციელებული ყველაზე მნიშვნელოვანი აქტივობის შესახებ წარსდგა პრეზენტაციით – ნიუუნი ფესტივალზე – „მსოფლიო ფლორენციაში”.
Read Moreთურქეთის რესპუბლიკის მთავრობის მიერ შეთავაზებული 2023 წლის სასტიპენდიო პროგრამა განკუთვნილია საერთაშორისო სტუდენტებისთვის. განაცხადის გაკეთება შეუძლიათ ქართველ სტუდენტებს, კურსდმთავრებულებსა და მეცნიერებს. პროგრამა სტუდენტებს საქართველოდან სთავაზობს სტიპენდიებს თურქეთის უნივერსიტეტებში (სახელმწიფო/კერძო), ბაკალავრიატსა და მაგისტრატურაში სხვადასხვა დარგში. სტიპენდია ფარავს თურქეთში სწავლასა და ცხოვრებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯს.
Read Moreახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნი აცხადებს ღია კონკურსს აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად.
საკონკურსო დოკუმენტების მიღება იწარმოებს ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის საქმისწარმოების სამსახურში. სამუშაო დღეები: ორშაბათი-პარასკევი, 10:00 სთ–დან 17:00 სთ–მდე. (მისამართი: თბილისი, ჭყონდიდელის N56) ან ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით: info@newuni.edu.ge;
Read Moreამ წუთებში თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომისიის ინიციატივით საკრებულოში “საქართველოს უნივერსიადა 2022”-ის, “ევროპის უნივერსიადა 2022”-ისა და “მსოფლიო საუნივერსიტეტო თასი საბრძოლო სპორტის სახეობებში” გამარჯვებული სტუდენტების დაჯილდოვების ღონისძიება მიმდინარეობს, რომელსაც საკრებულოს წევრებთან და სხვადასხვა უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან ერთად ესწრებიან ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის რექტორატისა და სტუდენტური თვითმმართველობის წარმომადგენლები.
Read Moreახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის დელეგაცია რექტორის, პროფესორ თამარ გარდაფხაძის ხელმძღვანელობით, თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის მერიის წარმომადგენლებთან ერთად, იმყოფება ფლორენციაში /იტალია/, საერთაშორისო ფესტივალზე „მსოფლიო ფლორენციაში“ /16-18 ნოემბერი/. ფესტივალის ფარგლებში, ნიუუნის შუამდგომლობით, ხელი მოეწერა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს რომუალდო დელ ბიანკოს ფონდთან.
Read Moreახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის დელეგაცია – სტუდენტები და პერსონალი, რექტორის, პროფესორ თამარ გარდაფხაძის ხელმძღვანელობით, – იმყოფება ფლორენციაში /იტალია/, საერთაშორისო ფესტივალზე „მსოფლიო ფლორენციაში“ /16-18 ნოემბერი/. ფესტივალზე ნიუუნის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა, აფილირებულმა პროფესორმა ნანა ციხისთავმა წარადგინა სამცხე-ჯავახეთის მხარე.
Read Moreვულოცავთ ახალი უმაღლესი სასწავლებელი – ნიუუნის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელს, ტურიზმის საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელს,
ეკონომიკის დოქტორ ნოდარ გრძელიშვილს ეკონომიკის დარგში სამეცნიერო მიღწევებისათვის საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის საპატიო სიგელით დაჯილდოვებას.

Presentation of annual reports of structural units
On December 27 of this year, the presentation of the annual reports of the structural units was held with the involvement of the group working on strategic and action plans, organized by the Quality Assurance Service of the New Higher Education Institute – NEWUNI. At the meeting, the representatives of the structural units discussed the activities carried out during 2022,
For the attention of students
Seasonal employment in Germany!!
The duration of the program is 2-3 months. (during the summer holidays)
Job description:
Warehouse of various products (pharmaceutical, food products) Restaurant, cafe (service)
Salary – 10.15 euros per hour (bonuses and  honorariums are also possible)
Number of hours – 35-40 hours per week (working in shifts is possible)
Accommodation is provided – 13 euros per day
Transportation from home to work is provided – 5 euros per day
Republic of Turkey Scholarship Program 2023
The 2023 scholarship program offered by the Government of the Republic of Turkey is for international students. Georgian students, graduates and scientists can apply.
The program offers scholarships to students from Georgia in Turkish universities (public/private), undergraduate and graduate in various fields. The scholarship covers all expenses related to studying and living in Turkey.
The New Higher Education Institute-NEWUNI and Tetritskaro Municipality at the Florence Festival, the signing ceremony of the Memorandum of Cooperation
The delegation of the New Higher Education Institute – NEWUNI, under the leadership of the Rector, Professor Tamar Gardapkhadze, together with the representatives of the Tetritskaro Municipality City Hall, is in Florence (Italy) at the international festival “World in Florence” (November 15-18). Within the framework of the festival, at the request of NEWUNI, a memorandum of cooperation with Tetritskaro   Municipality was signed with the Romualdo del Bianco Foundation.
World Science Day
We congratulate the Head of the Scientific Research Center of the New Higher Educational Institute- NEWUNI, the Head of the tourism educational program, Doctor of Economics, Nodar Drezheshvili, as he was awarded with an honorary certificate of the National Academy of Sciences of Georgia for his scientific achievements in the field of economics.
Ninth scientific conference of students
The New Higher Education Institute – NEWUNI invites you to the ninth scientific conference of students “Actual problems of business, law and social sciences” The conference will be held on December 16, 2022. Working language of the conference is Georgian; Conference participants will be given a certificate; Conference materials will be published as a collection;…
Financing of Erasmus+
Vechta University (Germany) is the first among partners of the New Higher Education Institute- NEWUNI, with which we obtained Erasmus+ funding for 2022-2025. It is during this period that the mobility of 10 representatives of NEWUNI students, academic and administrative staff will be carried out at Vechta University.